niedziela, 19 kwietnia 2009

Wesele - Bronowice, Lipce, Atomice. Groteska

W odpowiedzi na pytanie Kuby pod poprzednim postem. Komiks na podstawie Wesela w Atomicach Sławomira Mrożka, który zadałam na 24 kwietnia, powinien mieć - według mnie - przynajmniej pięć klatek. Jeśli jednak ktoś wyczerpująco przedstawi historię w czterech klatkach, też będzie dobrze. Pracę można narysować na jednej kartce A4 (cała historyjka na jednej kartce) lub na kilku (na zasadzie - jedna klatka = jedna kartka).

Oczywiście, jeśli ktoś bardzo lubi rysować i nie chce ograniczać się tylko do najważniejszych wydarzeń lub chce wydarzenia przedstawić ze szczegółami, może zrobić z Wesela w Atomicach cały zeszyt ("zeszyt" w znaczeniu "książka z komiksem"). 

Zatem cztery klatki to absolutne minimum

Życzę miłej pracy.


Strona powyżej to fragment komiksu na motywach Krzyżaków H. Sienkiewicza. Ilustracja pochodzi ze strony http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/krzyzacy/1/skan1/*sen/.

11 komentarzy:

 1. Czy mogłaby pani przypomnieć kim rodzice Neila kazali mu zostać?[ chodzi o stowarzyszenie u.p.]
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 2. Zasada Carpe diem – chwytaj dzień, chwytaj chwilę, zaczyna rządzić ich własnym życiem, zrywają z podwładną rolą potulnych dzieci swoich rodziców. Zaczynają realizować swoje marzenia, pragnienia. Neil zakochuje się w teatrze i pragnie zostać aktorem.
  ciocia Wikipedia :p

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomimo zakazu ze strony ojca występuje w sztuce Szekspira Sen nocy letniej. Gdy ojciec dowiaduje się o tym i zamierza usunąć go z Welton, tej samej nocy Neil popełnia samobójstwo.

  a miał zostać CHYBA prawnikiem

  OdpowiedzUsuń
 4. Miał zostać lekarzem. I tak oto wychodzi na jaw, że na lekcji nikt nie notuje. Oj, naprawimy to!

  Polecam strony inne niż wikipedia. Warto zajrzeć do tego, co google pokazuje nam jako drugie, trzecie, czwarte... Polecam np. www.kmf.org.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. ja już tego nie pamiętam. teraz pisze wypracowanie z polskiego i jakoś dziwny mam ten temat bo pierwszy raz w moim życiu pisze go dłużej niż 2 h

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak, te tematy wymagają wysiłku i zastanowienia... Dlatego są do nich pytania pomocnicze. I dlatego też mieliście na to tak dużo czasu. No, ale wiedziałam, że na ostatnią chwilę to będzie robione :).

  OdpowiedzUsuń
 7. robiłem to już 3 lub 4 dni więc nie na ostatnią chwilę

  OdpowiedzUsuń
 8. A, to przepraszam i zwracam honor.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja za to jak
  zwykle wieczór przed
  ..ups^

  OdpowiedzUsuń
 10. a czy mogę zacząć komiks bez tego wprowadzenia, ze młodzi chcieli się pobrać, lecz już tylko że on miał to laboratium i że sie pobrali itp . bez początku że sie zaręczyli itp...

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak, możesz. Te wydarzenia (np. zaręczyny) wspomniane są przez narratora. Są retrospekcją. Możesz skupić się na właściwej akcji.

  OdpowiedzUsuń

Może coś dodasz? Dzięki temu ten blog będzie jeszcze lepszy! Zapraszam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...