niedziela, 18 września 2016

Wiersze do recytacji

Jeden z moich ulubionych wierszy. Nie tylko do recytacji. J. Tuwim, Strofy o późnym lecie
Zaglądam czasem do blogowych statystyk i nieodmiennie dziwi mnie fakt, że trzecie miejsce w kategorii najczęściej wyświetlanych postów w historii bloga jest właśnie ten - Wiersze do recytacji (data pierwszej publikacji: 1.04.2009). Skoro cieszy się taką popularnością, postanowiłam go trochę odświeżyć, dodając link do wpisu, który pojawił się z okazji Światowego Dnia Poezji i ponownie zapytać - co Wy lubicie recytować? Co zadajecie swoim uczniom?

W mojej szkole raz w semestrze uczniowie muszą na polskim zdać obowiązkową recytację. Kiedyś było tak, że dawałam uczniom wiersze do wyboru - z podręcznika lub z listy takiej, jak przygotowana niżej.

Teraz chętniej zadaję klasie wiersze, które omawiamy na lekcjach. Niekiedy jest to jeden i ten sam dla wszystkich, innym razem dwa-trzy do wyboru. Jako recytację oceniam także inscenizację fragmentu lektury.

Zbiór wierszy do recytacji


Klikając tu (klik!) znajdziecie się na stronie chomikuj.pl (na moim koncie, żeby nie było), z której pobierzecie plik z wierszami wybranymi dla mojej klasy gimnazjalnej w 2009 roku.

Klikając tu [Ulubione wiersze (do recytacji)], przeczytacie post o wierszach polecanych przez obserwatorów Lekcji Polskiego na Fb. Które nadają się do recytacji? Wszystkie! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może coś dodasz? Dzięki temu ten blog będzie jeszcze lepszy! Zapraszam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...