poniedziałek, 18 maja 2009

Romeo i Julia - miłość mocna jak śmierć

Oj, dawno nic tu nie pisałam, dawno... Najpierw trochę zabrakło czasu, potem zdrowia, a jeszcze później czas, którego przedtem nie było zaczął pędzić zastraszająco szybko. I o oto za miesiąc mamy zakończenie roku szkolnego, a tyle jeszcze przed nami!
Lekcje przed Romeem i Julią poświęcone były zagadnieniom miłości (w poezji i prozie), która jest głównym tematem sztuki Wiliama Szekspira. Z tego, co mówiliście, wiem, że dramat ten nie przypadł Wam do gustu, ale... I tak go omówimy. Czeka nas jeszcze kilka tematów związanych z lekturą. Chciałabym jednak abyśmy jej omawianie zakończyli w przyszłym tygodniu, a na początku czerwca napisali sprawdzian (wymagania oczywiście otrzymacie).
Podczas omawiania lektury nie trzeba nosić podręcznika i Słów na czasie. Należy mieć Romea i Julię oraz zeszyt. 
Magda pytała w komentarzu czy będą jakieś wypracowania dodatkowe. Otóż, jeśli jest taka potrzeba, to tak, będą. Oprócz dodatkowych zadam również prace "normalne" i nie będzie ich mało :). 
Wasze rozprawki przeczytałam, ale z ich oceną na razie się wstrzymuję - muszę skonsultować się z innymi nauczycielkami (tak jak i dla Was, jest to dla mnie nowa forma wypowiedzi).

1 komentarz:

  1. Chodzi mi o te zadanie dodatkowe, które polega na zrobieniu projektu strojów epoki elżbietańskiej. Trzeba narysować je i opisać?

    OdpowiedzUsuń

Może coś dodasz? Dzięki temu ten blog będzie jeszcze lepszy! Zapraszam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...