wtorek, 1 września 2009

Lista lektur i serdeczne powitanie

Witam wszystkich w nowym roku szkolnym, który w naszej szkole trwa już od tygodnia. Nie zapominajcie jednak, że daje nam to wolne już w październiku (hurrra!!!) :).

Podobnie jak w ubiegłym roku i w tym na blogu będą pojawiać się materiały z lekcji (ale jak się zirytuję to nie wszystkie...), wymagania do sprawdzianów, przypomnienia o pracach domowych i ciekawostki różne. Zachęcam także do twórczości własnej. Jeśli uważacie, że macie sobie, szkole, światu coś do powiedzenia, a ponadto pragniecie to upublicznić i podyskutować z czytelnikami w komentarzach - zapraszam. Przestrzeń ta jest otwarta także dla Was. Na początek pomyślałabym o nowym nagłówku :).

Na razie przypominam listę lektur. Wiem, wiem, że to nudne i tamto nieciekawe, ale taka jest idea kanonu tekstów. Poznaje się to, co ważne. Nie musi się podobać.

1. H. Sienkiewicz, Latarnik (tekst w podręczniku)
2. L. Kruczkowski, Niemcy
3. A. Kamiński, Kamienie na szaniec
4. A. Mickiewicz, Pan Tadeusz (fragmenty)
5. A. Czechow, Śmierć urzędnika (tekst w podręczniku)
6. E. Hemingway, Stary człowiek przy moście (tekst w podręczniku)
7. Z. Nałkowska, Medaliony (wybrane opowiadania)
8. S. Żeromski, Syzyfowe prace
9. M. Musierowicz, Opium w rosole

W liście lektur dodatkowych uwzględnię Wasze propozycje. W trakcie roku szkolnego będzie też przynajmniej jeden projekt (o baśniach). Proszę mnie nie zadręczać pytaniami "Kiedy?", ponieważ powiadomię Was ze stosownym wyprzedzeniem. Proszę się nie martwić.

Wkrótce kolejny wpis, dotyczący już lekcji o poezji wojennej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może coś dodasz? Dzięki temu ten blog będzie jeszcze lepszy! Zapraszam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...