poniedziałek, 19 października 2009

Kilka spraw porządkowych - o lekcjach i pracach domowych

Na dzisiejszej lekcji mówiliśmy o wyrazach, które nie wchodzą w zdaniu w związki składniowe. W poniedziałek (26 października) napiszecie krótki sprawdzian z rozpoznawania i nazywania związków składniowych (rządu, zgody, przynależności, głównego) oraz rozpoznawania i nazywania wyrazów poza związkami. Będzie to prosty sprawdzian na całe 15 minut. Przygotowuję wpis dotyczący wyżej wymienionych zagadnień, więc w razie jakichkolwiek pytań będzie można uzyskać w tym miejscu na nie odpowiedź.

Jutro natomiast poprawa sprawdzianu z rozbiorów zdań pojedynczych. Również 15 minut (myślę nawet, że zajmie to mniej czasu; zdania są krótkie i proste). Potem przejdziemy już do omawiania Kamieni na szaniec, a raczej do przedstawienia pewnych ważnych dla prawidłowego odczytania tej książki wiadomości związanych z ideałami ruchu harcerskiego.

Z powieścią Aleksandra Kamińskiego zostaniemy - tak liczę - do końca miesiąca. Na pewno zadam przynajmniej dwa wypracowania z lektury. Będzie też test (po Wszystkich Świętych, jeszcze się umówimy).

Jutro otrzymacie także tematy dwóch prac pisemnych dotyczących wyjazdu do KL Auschwitz-Birkenau.

Recenzje HSM przyniosę w czwartek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może coś dodasz? Dzięki temu ten blog będzie jeszcze lepszy! Zapraszam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...