piątek, 23 października 2009

Okrucieństwa wojny - prace domowe związane z wycieczką do KL Auschwitz

Dla osób, które zagubiły/nie odebrały/zapomniały, gdzie schowały (niepotrzebne skreślić) zachomikowałam pod nazwą Okrucieństwa wojny plik z instrukcjami dotyczącymi prac domowych (kilk, klik -> folder "II gimnazjum"). Przypominam, że umówiliśmy się dziś na późniejsze terminy złożenia prac: 30 października oraz  5 listopada. Kolejność złożenia prac dowolna, z tym że należy oddać którąś z nich w pierwszym terminie (a nie np. obie w drugim). W razie jakichkolwiek pytań związanych z pracami proszę o pytania w komentarzach, pokazanie brudnopisu w szkole lub posłanie go via e-mail.

Zamieszczam także link do strony obozu: http://pl.auschwitz.org.pl/z/index.php?option=com_content&task=view&id=11&Itemid=19. Znajdziecie pod nim podstronę z wystawą główną muzeum obozowego. Menu po prawej stronie zaprowadzi Was do miejsc, które zobaczyliśmy 16 października. Z opisu wystawy wynika, że nie zobaczyliśmy wszystkiego (konkretnie łaźni obozowej).

Przypomniałam sobie właśnie, że zapowiedziałam Wam sprawdzian na poniedziałek - ze związków wyrazów w zdaniach i wyrazów poza związkami. Niniejszym sprawdzian odwołuję. Umówimy się na inny dzień lub inną formę zaliczenia (może praca na lekcji lub włączenie tych zagadnień do sprawdzianu z Kamieni na szaniec).

Osoby, które dostąpiły zaszczytu pisania prac karnych proszę o złożenie ich w poniedziałek.

Życzę miłego weekendu :).

10 komentarzy:

 1. Czy w tym sprawozdaniu mamy wszystko opisywac? To znaczy np. jak pisze o życiu więźniów to mam dokłanie je opisac? No w każdym razie tyle ile tam jest napisane.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie, Kuba, nie musisz pisać wszystkiego. Wystarczy najważniejsze rzeczy (wybierz te, które uważasz za ważne/ciekawe). Nie chodzi przecież o to, żeby przepisywać stronę internetową :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest "Zamieszczam także link do strony obozu:", a powinno być "Zamieszczam także link do strony muzeum obozowego:", prawda? ]:->
  ~Ryży pod fikcyjnym imieniem

  OdpowiedzUsuń
 4. To taki skrót myślowy, rzecz jasna.
  Jakże mnie cieszy, że ktoś uważnie czyta posty! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. kiedy wyjechaliśmy do Oświęcimia?

  którego dnia?

  Paweł anonimowy bo nie chce przyjąć konta z google....

  OdpowiedzUsuń
 6. !6 października, w piątek.

  OdpowiedzUsuń
 7. To wypracowanie miało byc na strone A4 prawda?

  OdpowiedzUsuń
 8. Aha, czy w pamiętniku stosuje sie akapity?

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak Kubo, na stronę A4.
  Akapity stosuje się zawsze tam, gdzie są potrzebne. Zasada jest prosta: nowa myśl = nowy akapit. Są po to, by porządkować tekst, po prostu :).

  OdpowiedzUsuń

Może coś dodasz? Dzięki temu ten blog będzie jeszcze lepszy! Zapraszam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...