piątek, 20 listopada 2009

Gratulacje + potwierdzenie odbioru pracy domowej

Oficjalnie gratuluję Jakubowi i Szymonowi zakwalifikowania się do II etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego! Konkurs daje możliwość sprawdzenia swoich możliwości poza szkołą, przeczytania kilku ciekawych książek, a także szansę na zwolnienie z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego (taki przywilej przysługuje laureatom III etapu).

Jak wygląda II etap (czyli rejonowy)? Przedstawiam odpowiedni fragment regulaminu (na zasadzie kopiuj - wklej; niczego tu nie zmieniałam, choć przynajmniej jedno sformułowanie wydaje mi się błędne):

II etap


FORMA: test czytelniczy z zakresu lektur wskazanych na II etap oraz dłuższa wypowiedź pisemna na jeden z wybranych tematów z uwzględnieniem przeczytanych lektur i znajomość innych tekstów kultury.
Wypracowanie sprawdzać będzie:
- umiejętność tworzenia tekstu poprawnego pod względem językowym, stylistycznym i ortograficznym,
- rozumienie przeczytanych tekstów z uwzględnieniem różnorodnych kontekstów interpretacyjnych.
Lektury: utwory z podstawy programowej, a ponadto:
  •  Albert Camus – Dżuma
  •   Ryszard Kapuściński – Heban
  •    N.H. Kleinbaum – Stowarzyszenie umarłych poetów
  •  Barbara Kosmowska – Pozłacana rybka
  •  Melchior Wańkowicz – Ziele na kraterze
Zaczynamy od Stowarzyszenia... - dokładny termin omówienia tej książki podam w przyszłym tygodniu (obowiązuje tylko osoby biorące udział w konkursie, choć jeśli ktoś jest chętny - może się przyłączyć do lektury).


Ponadto potwierdzam odbiór Waszych prac na lekcji - kart postaci z Pana Tadeusza. Jak zapewne się domyśliliście, kilka następnych lekcji poświęcimy na omówienie fragmentów epopei. Do prac jeszcze nie zaglądałam, ale na poniedziałek na pewno je ocenię. Chyba że wydarzy się coś naprawdę nieprzewidywalnego :).


Przypominam o kartkóweczce w poniedziałek :).


Życzę miłego weekendu! 
    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może coś dodasz? Dzięki temu ten blog będzie jeszcze lepszy! Zapraszam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...