czwartek, 28 czerwca 2012

Konkurs literacki dla wszystkich piszących

Piszących w klasie mamy ciut ciut i trochę. Ostatnie Wasze opowiadania pokazały, że z konstruowaniem fabuły radzicie sobie całkiem dobrze. Niektórzy radzą sobie nawet całkiem dobrze z językiem polskim. Inni zaś... powinni jeszcze trochę popracować. 

Ostatnie sukcesy dwójki naszych uczniów w konkursie literackim (tutaj można o nim przeczytać więcej: http://3lo.edu.pl/?p=4112) sprawiły - jak to sukcesy - że pani z polaka zaczęła wynajdywać w Internecie rozmaite inne tego typu turnieje. Pani z polaka ma bowiem takie marzenie zawodowe, aby jak najwięcej jej uczniów odniosło jak najwięcej sukcesów. A ponieważ pani wie, że uczniowie są nieźli w pisaniu, dlaczego nie miałyby to być sukcesy literackie? Śmiało! Piszcie! Sława, chwała i dodatkowe punkty z polskiego czekają! :)

Konkurs, który dla Was znalazłam organizowany jest pod hasłem Podróżuj, śnij, odkrywaj. Możecie napisać opowiadanie, dramat, wiersz związane z mottem - słowami Marka Twaina:
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Więcej szczegółów znajdziecie pod tym linkiem: http://aktualnekonkursy.pl/konkursy-literackie/8-konkursy/konkursy-literackie/627-podrozuj-snij-odkrywaj-konkurs-literacki-dla-uczniow.


Proszę, nie czekajcie na ostatnią chwilę, piszcie i nadsyłajcie mi drogą mailową swoją twórczość do sprawdzenia już dziś.  

W tym miejscu pani z polskiego musi się trochę wytłumaczyć, dlaczego w tym roku szkolnym tak rzadko odwiedzała własny blog. Otóż pani jest w połowie pisania pracy doktorskiej. Ma głęboką nadzieję, że we wrześniu skończy. Prosi o trzymanie kciuków!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może coś dodasz? Dzięki temu ten blog będzie jeszcze lepszy! Zapraszam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...