poniedziałek, 7 października 2013

Byliśmy w teatrze: "Jesus Christ Superstar"

W ubiegłą środę (2.10) po raz pierwszy udało mi się zrobić to, co chciałam zrobić już dawno temu - z kilkorgiem z Was wybrałam się do Teatru Rozrywki w Chorzowie. I to nie na byle co, bo na spektakl, który (przed 2.10) widziałam już dwa razy. Jak w tytule posta - był to Jesus Christ Superstar

Dla mnie były to dwie godziny pełne wrażeń muzyczno-duchowych. Choć widziana już trzeci raz, ta rock-opera wywarła na mnie zupełnie inne wrażenie niż dwa lata temu. Mam nadzieję, że na Was również wywarła silne wrażenie.

A teraz obiecane już dawno zadanie dodatkowe. Przypomnijcie sobie jedną z ostatnich scen musicalu (patrz - filmik; niestety z przedstawienia w plenerze, nie ma więc wszystkich efektów):A teraz powiedzcie, co ma wspólnego to, co i w jaki sposób zostało zaśpiewane z modą na takie coś:


Nie zakładam żadnej prawidłowej odpowiedzi. Czekam na Wasze pomysły. Oczywiście liczę na odpowiedzi kilkuzdaniowe (no, przynajmniej dwa zdania złożone...). Do kiedy? Do środy (9.10.). Odpowiadajcie w komentarzach!

PS Osoby, które nie były na spektaklu, a chcą zdobyć punkty dodatkowe, także mogą próbować swoich sił!

1 komentarz:

  1. Kiedyś ludziom nawet nie przyszłoby do głowy, żeby trywializować taki temat. Jest to ewidentny dowód na rozluźnienie obyczajów. O ile w spektaklu tak bardzo nie raziła mnie ta scena, bo oczywiście jest to sztuka i ma znaczenie głębsze i przenośne, to ubieranie symboli religijnych, bo jest to modne, a nie dlatego, że wynika to z przekonania zasługuje na największą naganę.
    K.U

    OdpowiedzUsuń

Może coś dodasz? Dzięki temu ten blog będzie jeszcze lepszy! Zapraszam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...